26.11.2020
Imieniny: Leona, Leonarda i Lesławy
...

Projekt Zdalna Szkoła realizowany w Gminie Wilamowice

GMINA WILAMOWICE realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Projekt grantowy pozwoli naszej gminie pozyskać środki finansowe w wysokości 70 000,00 zł na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

Na ten moment Gmina Wilamowice zakupiła 38 laptopów, które będą wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Gmina przekazała laptopy szkołom, które w formie użyczenia będą udostępnione 38 uczniom naszej gminy. Dbanie o zdrowie i edukację poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej jest priorytetem w czasie epidemii COVID-19.