16.12.2019
Imieniny: Albiny, Sebastiana i Zdzisławy

Przebudowa drogi powiatowej w Hecznarowicach – etap III

Przebudowa drogi powiatowej nr 4488S na odcinku 2622 m w Hecznarowicach – etap III”

Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej  w miesiącu październiku br   przystąpił do realizacji III ostatniego  etapu  inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej 4488S w Hecznarowicach”.

Zadanie to  dotyczy wykonania przebudowy drogi powiatowej 4488S (ul. Krakowska w Hecznarowicach) na odcinku o długości 2622 mb, od Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach do granicy miejscowości Hecznarowice i Kęty. Zakres robót obejmuje m.in:
- przebudowę i budowę chodnika
- przebudowę skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Jasną na rondo
- budowę słupów oświetleniowych w obrębie przebudowanego skrzyżowania
- przebudowę pozostałych skrzyżowań z drogami bocznymi (powiatowymi i gminnymi),
- przebudowę poboczy gruntowych oraz ulepszonych z kostki,
- przebudowę 2 peronów autobusowych,
-montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bariery energochłonne, poręcze ochronne, separator ruchu.

W związku z powyższym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu i mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Ruch samochodowy na kolejnych odcinkach będzie odbywał się wahadłowo. Prosimy o zastosowanie się do wprowadzonej organizacji i zachowanie ostrożności. Planowany termin zakończenia robót: koniec lipca 2020 r.

Dwa etapy przebudowy przedmiotowej  drogi o dł. 1,8 km zostały zakończone. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskaniu przez Powiat Bielski  środków  z Budżetu Państwa. Gmina Wilamowice, tak jak Powiat Bielski , na to zadanie  przeznaczyła środki w wysokości  25 % II etap, i 20% - III etap.

Całkowitą wartość przebudowy  całego odcinka drogi szacuje się na kwotę ok. 16 mln zł.

.