20.06.2021
Imieniny: Bogny, Rafaeli i Rafała
...

Jesteś tutaj

„Regionalne spotkanie z tradycją” w Rajczy

Wersja do wydruku

Przez dwa dni, a mianowicie 8 i 9 czerwca br. ponad 50 Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa śląskiego i części Małopolski reprezentowało swój folklor i grację na „IV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Regionalnych” w Rajczy.

Impreza realizowana była pod hasłem „Regionalne spotkanie z tradycją” i odbywała się zarówno w promieniach słońca jak i strugach ulewnego deszczu. Przegląd połączony był z prezentacją rękodzieła ludowego (przepiękna biżuteria), tradycyjnych potraw (pyszne!) jak i stoiskami promocyjnymi instytucji, które to działają na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

W amfiteatrze przy rajczańskim Centrum Kultury wystąpiły także zespoły z Gminy Wilamowice. W sobotę zaprezentowały się zespoły ze Starej Wsi i Pisarzowic, natomiast w niedzielę z Hecznarowic, Dankowic, Wilamowic i Zasola Bielańskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom: Rejonowemu Związkowi Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej na czele z panią Prezes Danutą Kożusznik, Urzędowi Gminy Rajcza oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Rajczy jak i sponsorom ,za tak wspaniałą imprezę. Spotkanie to umożliwiło zaprezentowanie naszego folkloru z Gminy Wilamowice jak i dostarczyło mnóstwo wspaniałych wrażeń. W tym dniu mogliśmy poznać koleżanki i kolegów z innych zespołów, wymienić się spostrzeżeniami, a także zadbano o nasze żołądki- gulasz był wyśmienity.

Dziękujemy M-GOK w Wilamowicach za sfinansowanie transportu na wyjazd do tej pięknej, górskiej miejscowości. Serdecznie dziękujemy również wszystkim uczestnikom oraz konferansjerowi i profesjonalnej obsłudze. Mamy nadzieję, że w 2014 r. otrzymamy kolejne zaproszenie na V Wojewódzki Przegląd Zespołów Regionalnych.

Cecylia Puzoń

 

 

 

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN