20.09.2019
Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty

Rekordowy III Gminny Rajd Rowerowy

W ubiegłą niedzielę odbył się III Gminny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Wilamowic, nad którego organizacją wspólnymi siłami czuwali Burmistrz Wilamowic, Rada Miejska Wilamowic, TKKF „Żywioł” Wilamowice, Rada Sołecka w Starej Wsi i Zasolu - Bielańskim, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Pisarzowice, OSP Wilamowice oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach. Na starcie przy LKS Pionier w Pisarzowicach, w pomarańczowych koszulkach stanęła rekordowa liczba ponad trzystu uczestników, których podzielono na 20 grup prowadzonych przez pilotów.

W rajdzie oprócz mieszkańców gminy Wilamowice uczestniczyli również nasi Słowaccy goście na czele z burmistrzem Rajeckich Teplic - Primátorem Peterem Dobeš. Wyznaczona trasa prowadziła ulicami wszystkich miejscowości w naszej gminie. Startujący kolejno przejechali przez Pisarzowice, Harszówki, Hecznarowice, Odsole, Wilamowice, Browarek, by w połowie drogi dojechać do Zasola Bielańskiego gdzie mogli poczęstować się kawą, herbatą oraz ciastami przygotowanymi przez panie z KGW i obejrzeć występ zespołu Zasolanie. Następnie uczestnicy udali się ulicą Andersa (Wilamowice) w stronę Dankowic, by na koniec dojechać na metę w Starej Wsi, gdzie uczestników przywitali goście Dożynek organizowanych przez Panią Sołtys Edytę Nycz i Radę Sołecką Starej Wsi.

Trasa liczyła około 26 kilometrów, a zwarty peleton przebył ją w nieco ponad 2 godziny. Każdy uczestnik mógł posilić się grochówką. W międzyczasie rozdane zostały nagrody w kategoriach: dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w rajdzie, którą zdobyła rodzina Adamus – liczyła ona 22 osoby; nagrodę dla najstarszego uczestnika rajdu otrzymali dwaj panowie Antoni Góra i Czesław Szatan; najmłodszym uczestnikiem rajdu okazał się dziesięciomiesięczny Tymon Rogala; zorganizowane zostały również gry i zabawy dla dzieci, w których otrzymywały indywidualne nagrody.

Warto również dodać, że całe przedsięwzięcie możliwe było dzięki częściowej refundacji ze środków unijnych w ramach projektu „Poznajmy się bliżej, spotkania polsko-słowackie”. Liczymy, że kolejny IV Gminny Rajd Rowerowy planowany na wrzesień przyszłego roku zgromadzi jeszcze więcej miłośników rowerowych wycieczek.

/Zdjęcia z rajdu w naszej galerii http://mgok.wilamowice.pl/tresc/iii-gminny-rajd-rowerowy/