01.03.2021
Imieniny: Albina, Antoniny i Radosławy
...

Jesteś tutaj

Relacja z uroczystości poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i ambulansu BPR

Wersja do wydruku

W dniu 29 czerwca 2014 r. w Pisarzowicach odbyły się uroczystości poświęcenia nowego samochodu ratowniczo gaśniczego IVECO 4X4 i ambulansu dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego stacjonującego w Pisarzowicach. Pojazdy zabezpieczą teren miejscowości i Gminy co pozwoli na bardzo szybie podjęcie działań ratowniczych.

Niecodzienne wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 10.00, której przewodniczył Ks. Proboszcz Janusz Gacek. Następnie pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali pod remizę, gdzie miała miejsce uroczystość poświecenia i przekazania samochodów. 

W wydarzeniu wzięło udział 21 jednostek OSP i zaproszeni goście na czele z W-c prezesem Zarządu Głównego profesorem Markiem Trombskim, Starostą Bielskim Andrzejem Płonką i Burmistrzem Gminy Wilamowice Marianem Trelą oraz wiele innych wspaniałych gości. Prezes OSP dh. Jan Nikiel przedstawił krótką historię jednostki i udzielił informacji w jaki sposób został sfinansowany nowy samochód. Ks. Proboszcz Janusz Gacek poświęcił oba samochody, następnie akt przekazania odczytał kom. Gminny dh. Roman Jędrzejko a Burmistrz Marian Trela przekazał na ręce Naczelnika dh. Andrzeja Goliasza Kluczyki od samochodu Pożarniczego Iveco 4X4. 

W trakcie wydarzenia odznaczono wyróżniające się druhny i druhów naszej jednostki. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się uroczysta defilada, maszerowała kompania honorowa druhów z naszej gminy i kompania towarzysząca. Po przemarszu nastąpiła defilada zmotoryzowana, w której wzięły udział wszystkie jednostki przybyłe na nasza uroczystość.

Serdeczne podziękowania kieruje dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się organizacji uroczystości poświęcenia i przekazania samochodu.

 

dh. Jan Nikiel

Prezes OSP Pisarzowice

Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/29062014-r-pisarzowice-po-wi-cenie-nowych-samochod-w-dla-osp-i-bpr