20.10.2019
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich powiatu bielskiego w Jasienicy - 8 marca 2013

Z inicjatywy poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy odbył się VIII Europejski Dzień Kobiet, w którym udział wzięły delegacje KGW z Gminy Wilamowice oraz zastępca burmistrza Wilamowic Stanisław Gawlik.

Raz do roku jest taki dzień,

Który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki

W tym dniu dostają pachnące kwiatki

Dzień kobiet jak co rok obchodzony jest od 1909 roku po dzień dzisiejszy. Słyszymy niejednokrotnie, że święto to jest niemodne, że zanika, ale my kobiety się z tą opinią nie zgadzamy, bo jednak: tego jednego jedynego dnia w roku dosłownie wszystkie kobiety niemal na całym świecie obdarowywane są kwiatami, życzeniami czy drobnymi upominkami. Pamiętają o nas nasi panowie, nierzadko nasze dzieci. Bo jak powiedział Jacgues Chardonne „…dla mężczyzny kobiety są tym, czym żagle dla żaglowca - nie popłynie bez nich”.

W naszym powiecie o tak miłym dniu pamięta pani Europoseł Małgorzata Handzlik. Organizuje corocznie Europejski Dzień Kobiet. W tym roku spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich powiatu bielskiego odbyło się 8 marca 2013 r. w sali widowiskowej GOK na terenie kompleksu sportowo - kulturalno - rekreacyjnego  „Drzewiarz” w Jasienicy. Stoły udekorowane wiosennie, aż „samo serce śpiewało jak skowronek”.

VIII Europejski Dzień Kobiet zorganizowany był przez  Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzatę Handzlik oraz Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzynę, Przewodniczącą Rady Kobiet Antoninę Górną. Gośćmi zaproszonymi na to spotkanie oprócz pań z Kół Gospodyń Wiejskich powiatu byli; poseł Rafał Muchacki, Prezes Zarządu Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych Danuta Kożusznik, zastępca burmistrza Gminy Wilamowice Stanisław Gawlik, zastępca Wójta Gminy Jasienica Krzysztof Wieczerzak. Czułyśmy się „docenione i spełnione”. Atmosfera z kolei „szampańska”.

Spotkanie to prowadziła sama gospodyni - pani Poseł Małgorzata Handzlik. Z koncertem wystąpił Zespół Regionalny „Międzyrzeczanie”, a dyrektor GOK pani Agnieszka Branowska przedstawiła działalność i prace GOK w formie prezentacji audiowizualnej. Na imprezie tej oprócz życzeń, miłych słów na temat znaczenia i wartości kobiet, bardzo smacznego poczęstunku przygotowanego przez panie z KGW Jasienica, śpiewów wszystkich zebranych na sali przy akompaniamencie akordeonów (m.in. przygrywała nasza niezastąpiona Julcia ze Starej Wsi), skrzypiec, były też losy - niespodzianki. Z naszej Gminy dwie panie z KGW; jedna ze Starej Wsi wylosowała przydatny w kuchni sokownik, a z Zasola Bielańskiego toster, natomiast panie z KGW z Zasola Bielańskiego i Dankowic wylosowały wycieczkę zafundowaną przez Poseł na Sejm RP Małgorzatę Pępek do Warszawy na zwiedzanie Budynku Sejmu. Pani Europoseł Małgorzata Handzlik zasponsorowała dla dwóch pań wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ponadto wszystkie panie z Kół z powiatu bielskiego otrzymały prezenty książkowe sponsorowane przez Rejonowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.

Dziękujemy w imieniu wszystkich pań, a zwłaszcza pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Wilamowice za tak ciepłe i bogate w atrakcje spotkanie. Dziękujemy Sponsorom i organizatorom. Myślę, że tak jak Szanowna Gospodyni obiecała spotkamy się na IX Europejskim Spotkaniu w 2014 roku ,bo przecież jesteśmy „kobietami na medal”.

Przewodnicząca KGW Pisarzowice

Cecylia Puzoń