21.07.2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca i Wiktora

Sprawozdanie z IX sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży Gminy Wilamowice

29 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyła się kolejna sesja Sejmiku Dzieci i Młodzieży Gminy Wilamowice. Tematem spotkania były problemy związane z niszczeniem naszej planety oraz ekologia.

Sesja rozpoczęła się od wysłuchania oraz obejrzenia teledysku Michaela Jacksona pt. „Earth Song”. Na jego podstawie delegaci sejmiku wypisali na kartkach z jakimi problemami boryka się dzisiejszy świat: zanieczyszczenie powietrza, wycinanie lasów, wojny, zabijanie bezbronnych zwierząt i inne. Następnie uczniowie rozwiązywali quiz ekologiczny oraz wzięli udział w teleturnieju „Milionerzy”, a potem dyskutowali, w jaki najlepszy sposób mogliby wykorzystać wygrany milion dolarów – oczywiście w celu ratowania naszej planety. Delegaci układali również krzyżówki o tematyce ekologicznej, mówili o tym, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń, a także obejrzeli dwa krótkie filmiki na temat recyklingu. Na końcu odbyła się zabawa „kalambury ekologiczne”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim delegatom, opiekunom oraz zaproszonym gościom za przybycie do naszej szkoły. Spotkanie było bardzo udane, połączone z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Mamy nadzieję, że poruszone problemy na długo pozostaną w pamięci uczniów, którym nie jest obojętna sytuacja naszego wspólnego domu, Ziemi.

KB