07.07.2020
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
...

Jesteś tutaj

The Spring Talent Show – Wiosenny pokaz talentów w Szkole Podstawowej w Starej Wsi

Wersja do wydruku

22 marca, z okazji pierwszego dnia wiosny, w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbył się coroczny pokaz talentów. Uczniowie prezentowali uzdolnienia wokalne, taneczne, plastyczne, a także grali na różnych instrumentach.

Dla występujących dzieci była to szansa na zaprezentowanie się całej szkolnej społeczności, mogły spróbować swoich sił i przełamać tremę, tak często towarzyszącą publicznym występom. Wśród instrumentów muzycznych, które można było usłyszeć, znalazły się keyboard, saksofon, klarnet, flet poprzeczny, trąbka i gitara elektryczna. Wśród talentów wokalnych wyróżniły się uczennice, które biorą również udział w wielu konkursach, rozsławiając naszą szkołę. Młodsze dzieci chętnie dzieliły się swoją pasją taneczną, a ich występy wciągały całą widownię do tańca. Część dzieci przyniosła piękne prace plastyczno-techniczne, z których utworzona została wystawa. Duże zainteresowanie przyciągnęły zabawkowe samochody napędzane bateriami, które zostały zmontowane przez dwóch uczniów klasy 5 interesujących się elektroniką. Po występach dzieci, uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – warsztaty muzyczne związane z historią instrumentów szarpanych.

Podsumowując, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole wypadł bardzo ciekawie. Dziękujemy Pani Sołtys, Edycie Nycz, za wsparcie finansowe oraz ufundowanie nagród dla występujących. Wszyscy – i dzieci i nauczyciele, czekamy z niecierpliwością na następny pokaz talentów w przyszłym roku.

Agnieszka Zawronek

Projekty unijne

Projekty MKiDzN