07.07.2020
Imieniny: Estery, Kiry i Rudolfa
...

Jesteś tutaj

Szkolne laboratorium w SP w Hecznarowicach

Wersja do wydruku

W budynku Szkoły Podstawowej w Hecznarowicach powstało szkolne laboratorium. Środki na pomoce dydaktyczne zostały pozyskane z projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

To efekt reformy edukacji. W poprzedniej podstawie programowej w szkołach podstawowych nie było potrzeby tworzenia klasopracowni. Dla szkoły w Hecznarowicach to szansa na doposażenie i polepszenie bazy dydaktycznej. Pomoce naukowe kosztowały 40.764 zł. Niestety same pomoce nie stworzą laboratorium, dzięki uruchomieniu przez pana burmistrza Mariana Trelę rezerwy oświatowej szkoła pozyskała 65.800 zł na adaptację sali lekcyjnej.

Prace adaptacyjne przeprowadza firma DAN-REM Sp. z o.o. Ta niezwykle potrzebna inwestycja została zakończona w lutym bieżącego roku. Niestety, by warunki do nauki i pracy poprawić definitywnie, konieczna jest rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hecznarowicach. Dopiero wtedy nasza baza dydaktyczna będzie mogła w pełni sprostać potrzebie nauki dzieci i młodzieży w nowej zreformowanej polskiej szkole.

Maciej Żarski

Projekty unijne

Projekty MKiDzN