29.05.2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
 

Jesteś tutaj

Taki dzień się zdarzył...

Wersja do wydruku

Każde spotkanie wigilijne jest wyjątkowe. Tak było również w tym przypadku. Po raz pierwszy Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach zorganizował symboliczną wigilię dla dzieci Teatrzyku Dziecięcego „DEBIUCIK”, młodzieży Teatru „Bezimienni” oraz ich rodziców. To właśnie rodzice dołączyli do wigilijnego stołu, jednak ich aktywność oraz zaangażowanie w działalność obu grup zasługuje na wyróżnienie.

Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji! Specyfika grup sprawia, że to zawsze oni występują dla widzów. Tym razem było odwrotnie. Młodzi aktorzy siedzieli na widowni, a specjalnie dla nich wystąpili zacni goście, czyli zespołu „ECHO” z Hecznarowic.
Pomimo przedświątecznego zamieszania, porządków oraz prac w kuchni Zespół „ECHO” przyjął nasze zaproszenie i zaprezentował wspaniały, pełen radości i energii koncert kolęd i pastorałek, wprowadzając „ducha świąt” na nasze spotkanie. Serdecznie dziękujemy za wspaniały występ i poświęcony nam czas! Pełni wzruszenia młodzi artyści również dedykowali zespołowi kolędę. Nie da się opisać atmosfery, która towarzyszyła temu koncertowi.
Kolejno przyszedł czas na życzenia, dalsze kolędowanie i prezenty. Każdy z młodych aktorów otrzymał kalendarz na rok 2019, dokumentujący działalność grup w roku poprzednim. Dodatkową atrakcją był „słodki stół” ufundowany przez Miejsko - Gminy Ośrodek Kultury w Wilamowicach oraz środków prywatnych instruktorki grup - Urszuli Kucharskiej. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesione „pyszności” na wigilijny stół, ale nader wszystko za wspaniałą współpracę na rzecz obu grup! Spotkanie, co podkreślali rodzice, pozwoliło na integrację, sprawiło, że mogli ze sobą porozmawiać, dało świadectwo ich obecności w pasjach dzieci. O tym jak ważne było dla wszystkich to spotkanie najlepiej świadczyła frekwencja!Red.

Projekty unijne

Projekty MKiDzN