03.10.2023
Imieniny: Bogumiła, Gerarda i Józefy
...

Jesteś tutaj

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA W STAREJ WSI

Wersja do wydruku

W dniu 23 stycznia 2013 r. odbyła się w Starej Wsi wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez 5-6-latków , uczniów klas I-III  pod kierunkiem nauczycielek  szkoły podstawowej w Starej Wsi. Sala wypełniona była po brzegi, a uroczysty nastrój spotkania podkreślała orkiestra przygrywająca skoczne rytmy.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi  Pani mgr Genowefa Lisewska powitała Babcie i Dziadków oraz zaproszonych gości: ks Grzegorza Thena, Panią sołtys Edytę Nycz oraz radnych : Panów Kazimierza Stanię i Stanisława Nowaka, przewodnicząca Rady Rodziców Panią Izabelę Foltan, wicedyrektor ZSP –mgr Dorotę Ćwiertnia. Dzieci rozpoczęły swoje występy przygotowane specjalnie na tą miłą i jakże sympatyczną  okoliczność. Z pewnością nikt nie spodziewał się przedstawienia , które okazało się prawdziwym przedstawieniem teatralnym , zaplanowanym z ogromnym rozmachem , bo z udziałem wszystkich dzieci w wieku od 5 lata do uczniów klasy III.

Pomysłodawcą scenariusza uroczystości i oprawy muzycznej , bajki pt „Porwanie Babci „ była Pani mgr Bogusława Borak. Choreografię do poszczególnych elementów przedstawienia –tańców , przygotowały nauczycielki wraz ze swoimi klasami : taniec cygański - Pani mgr Bogusława Kóska wraz z klasą II , taniec góralski –Pani mgr Renata Markiel z klasą I , taniec murzyński- Pani Iwona Wandzel –z klasą „0” oraz taniec śnieżynek Pani Ewelina Sztafińska z dziećmi 5-letnimi.

Cały spektakl zachwycał zarówno humorystyczną, barwą akcji bajki, ale i wspaniałą grą dzieci, które wcieliły się doskonale w swoje role niczym profesjonaliści .I co najważniejsze-dzieci były spontaniczne , bez sztuczności zaangażowane w swoje role, których zagranie  sprawiało im wyraźną radość. Całości dopełniała piękna, bogata scenografia przygotowana przez nauczycielki.

Na szczególną uwagę zasługują odtwórcy głównych ról : babcia- Marysia Ochman, dziadek Kacper Lasota oraz wnuczka :Klaudia Mateja .Role te zagrane były z ogromnym kunsztem aktorskim , przyciągały uwagę zabawnymi dialogami, autentycznością gry .Niemniej na wyróżnienie zasługują także inne postaci: zbójnicy Piotr Wilczak i Paweł Wilczak ,piraci :Piotr Zarębski i Konrad Masłyk, cyganki: Kamilka Kopaczka i Emilia Nycz, cyganie: Łukasz Mateja , Szymon Nycz, bałwanek :Klaudiusz Wiktor ,Śnieżynki: Martynka Mynarska i Ola Nowak, Królowa Śniegu –Zuzanna Zdrowak. Nie wymienię z nazwiska wszystkie dzieci, szczególnie te tańczące w/w tańce, ale i im należy się najwyższe uznanie .

Goście gromkimi brawami nagradzali każdy taniec , wiersz, dialogi. Naprawdę wszyscy byli zachwyceni a i pewnie zaskoczeni poziomem przygotowania występu .Dodam ,że sama niejednokrotnie miałam okazję uczestniczyć w podobnych uroczystościach , występach dzieci ,i nie ujmując nikomu zasług i włożonego trudu,  tym razem muszę stwierdzić, że podobnego spektaklu na tak wysokim poziome, dopracowanego w każdym detalu , zagranego z takim rozmachem, kunsztem i warsztatem aktorskim nie miałam jeszcze możliwości zobaczyć. Nie są to przesadne słowa, gdyż słychać je było w rozmowach i zachwycie obecnych na sali.

Dzieci z całą pewnością sprawiły  Babciom i Dziadziom ogromnie miłą niespodziankę, a na zakończenie wręczyły jeszcze, wraz z życzeniami, przygotowane upominki. Do życzeń dołączyła się także Pani Dyrektor . Atmosfera spotkania owiana była rodzinnym ciepłem , bo takie przecież zawsze i wszędzie wnosi obecność naszych Babć i Dziadków.

cd