08.12.2023
Imieniny: Delfiny, Marii i Wirginiusza
...

Jesteś tutaj

V Biesiada Fundacji Krzyż Dziecka

Wersja do wydruku
fot. Beata Kanik

W dniach 27-28.07.2013 miała miejsce V Biesiada Fundacji Krzyż Dziecka zorganizowana przy współpracy Gminy Wilamowice, M-GOK Wilamowice i Przedszkola Publicznego w Pisarzowicach.

Program obejmował liczne atrakcje: wesołe miasteczko, przelot samolotem z cukierkami, zawody strzelania z wiatrówki. Wystąpiły także zespoły: Hardlight, Magnificat, a gwiazdą sobotniego wieczoru był Andrzej Rybiński. Po jego występie odbył się festyn, na którym uczestników bawił zespół Ars Band.

Drugi dzień biesiady rozpoczął występ kapeli Habovenka z Hornej Sucy. W tym dniu zaprezentowały się również zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pisarzowic, Zbyszek Wawak i Synowie, Zgredybillies, a gwiazdą tego dnia była Kasia Sochacka – finalistka III edycji konkursu „Mam Talent”. W tym dniu odbył się również mecz piłki nożnej Polska – Słowacja zakończony wynikiem 6:2. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pisarzowic rozpoczęła piłkarskie zmagania odegraniem hymnów obu państw. Na boisko Pionier Pisarzowice wniesione zostały flagi Polski, Słowacji i Unii Europejskiej. W przerwie meczu okazję do zaprezentowania się mieli najmłodsi piłkarze, którzy rozegrali krótki mecz zakończony wynikiem 2:1. Dla dzieci przygotowano kącik plastyczny, gdzie pod okiem pani Heleny Osierdy, mogły zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. Pan Władysław Carbol udostępnił sztalugi i zakupił potrzebne artykuły malarskie. Uczennice ze Szkoły Hotelarskiej w Bielsku-Białej czynnie włączyły się w pomoc w organizowaniu zabaw dla dzieci, malowanie twarzy i wiązanie balonów. Wesołe miasteczko było jedną z wielu, nie tylko dla dzieci, niespodzianek. Oprócz dmuchanego zamku ze zjeżdżalnią dorośli mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, balonowych kul na wodzie i rodeo. Szczególnym zainteresowaniem podczas biesiady cieszyły się zawody Strong Menów, w których brało udział 9 śmiałków z Polski, Słowacji i Węgier. Zadaniem zawodnikiem było m.in. toczenie opony z traktora, pchnięcie kuli, dojenie krowy. Nagrodę główną, czyli beczkę piwa, otrzymali Marek Jekiełek i Wiesław Kurcjus. W tym dniu odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku drogowego. Ratownicy medyczni przez cały dzień udzielali wskazówek dotyczących ratowania życia i zdrowia, dzieci i dorośli mieli możliwość przećwiczenia sztucznego oddychanie przy pomocy fantomu. Również ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz grupy prewencyjnej policji z Bielska-Białej. Nie brakowało także dobrego jedzenia. Strażacy z OSP Pisarzowice pod okiem Andrzeja Goliasza przygotowali grochówkę, można było skosztować potraw z grilla oraz duszonek. OSP z Pisarzowic zapewniła bezpieczeństwo.

Zarząd Fundacji Krzyż Dziecka uhonorował pamiątkową statuetką osoby oraz organizacje, które wspierają Fundację od początku jej istnienia. Wszystkim uczestnikom V Biesiady Krzyż Dziecka oraz tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej organizacji, serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na VI Biesiadę Krzyż Dziecka.

 

Grzegorz Cieślak

/zdjęcia z imprezy w galerii http://mgok.wilamowice.pl/tresc/v-biesiada-fundacji-krzy-dziecka/

 

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN