21.07.2019
Imieniny: Danieli, Wawrzyńca i Wiktora

V Mistrzostwa Gminy Wilamowice w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Burmistrza

Na stoku Siglany w Wiśle, w dniu 1 marca 2019 roku odbyły się gminne zawody narciarskie. Już po raz piąty uczennice i uczniowie ze szkół naszej gminy rywalizowali w slalomie gigancie. Mimo wiosennej aury w imprezie wzięła udział rekordowa ilość 92 uczestników!

Tak wysoka frekwencja niezmiernie cieszy i świadczy o popularności imprezy wśród dzieci i młodzieży oraz uzasadnia konieczność jej kontynuacji w kolejnych latach. Zawody oprócz aspektu sportowego są również promocją narciarstwa jako jednej z odmian aktywności fizycznej i ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Ponadto wspólny wyjazd świetnie integruje uczniów z naszych szkół.

Honorowy patronat nad imprezą ma Burmistrz, Pan Marian Trela. Tegoroczna, piąta już edycja, była małym jubileuszem. Organizatorem zawodów była Pani Bożena Sobocińska, Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli w naszej gminie oraz Szkolny Związek Sportowy w Wilamowicach. Pan Burmistrz ufundował puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii, medale oraz pamiątkowe dyplomy. W organizację włączyli się również nauczyciele wychowania fizycznego za co bardzo im dziękuję.

Gospodarz ośrodka Siglany bardzo dobrze przygotował stok, a ustawieniem slalomu i pomiarem czasu zajęła się Szkoła Narciarska „Nartus” z Istebnej.
Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach.

A oto wyniki:
Kategoria I dziewczynki i chłopcy z klas I - III Szkoła Podstawowa
I miejsce - Jerzy Jauernig - Zespół Szkół Wilamowice
Kategoria II - dziewczynki z klas IV - VI Szkoła Podstawowa
I miejsce - Alicja Chylak - Szkoła Podstawowa Hecznarowice
Kategoria III - chłopcy z klas IV - VI Szkoła Podstawowa
I miejsce - Filip Szymański - Zespół Szkół w Wilamowicach
Kategoria IV - dziewczęta z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum
I miejsce - Karolina Tatoń - Szkoła Podstawowa Pisarzowice
Kategoria V - chłopcy z klas VII, VIII SP i III Gimnazjum
I miejsce - Kacper Białas - Szkoła Podstawowa Pisarzowice

Gratulujemy tegorocznym mistrzom naszej gminy! Trzeba jednak podkreślić, że wygrał każdy, kto założył narty czy snowboard i stanął na starcie. Zawody zakończyło rozdanie pucharów i medali oraz wspólne zdjęcie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Fotorelacja:  https://mgok.wilamowice.pl/tresc/v-mistrzostwa-gminy-wilamowice-w-narciarstwie-alpejskim-o-puchar-burmistrza
Pełne wyniki w załączniku.

Szymon Szymański
Koordynator Sportu Szkolnego Gminy Wilamowice