18.06.2018
Imieniny: Elżbiety, Marka i Pauli
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

VI sesja Gminnego Sejmiku Uczniowskiego - „Nie daj się okraść - chroń swoją tożsamość”

Wersja do wydruku

28 lutego 2018 r. odbyła się VI sesja Gminnego Sejmiku Uczniowskiego, której tematem była Ochrona Danych Osobowych. Delegatów i ich opiekunów gościło Gimnazjum w Wilamowicach. Wśród zaproszonych gości była również p. Bożena Sobocińska - kierownik ZOSiP oraz p. Mariola Dylewska-Mitoraj - dyrektor Zespołu Szkół w Wilamowicach. Gościem specjalnym była p. Anna Kunicka, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z Zespołu Szkół w Wilamowicach, koordynator VIII edycji ogólnopolskiego programu GIODO „Twoje dane - twoja sprawa”, w którym nasza szkoła uczestniczy.

Uczniowie wzięli udział w mini warsztatach dotyczących ochrony danych osobowych.
Wstępem do zabaw edukacyjnych była prezentacja multimedialna dotycząca prywatności i jej ochrony. Uczniowie w grupach rozwiązywali zadania: układanie puzzli przedstawiających instytucje naszej gminy, w których przetwarzane są dane osobowe, rozwiązywanie krzyżówki z hasłami dotyczącymi tematu spotkania, łamigłówki językowe - neologizmy związane z wirtualną rzeczywistością i naszym bezpieczeństwem w sieci. Między zadaniami wyświetlano krótkie filmiki edukacyjne z cyklu „Owce w sieci” prezentujące w żartobliwy sposób niebezpieczeństwa wynikające z nierozważnego poruszania się w cyberprzestrzeni.
Na zakończenie sesji uczniowie wzięli udział w zabawie „Zgadnij, kim jestem?”, w której bez zadawania pytań ujawniających dane osobowe musieli rozpoznać o jaką znaną osobę pytamy. Zajęcia te uświadomiły nam jak ważnym aspektem współczesnego świata jest ochrona naszych danych osobowych oraz rozważne korzystanie z wirtualnej rzeczywistości.

Opiekunowie GSU

Zdjęcia z sesji Gminnego Sejmiku Uczniowskiego: 
https://mgok.wilamowice.pl/tresc/vi-sesja-gminnego-sejmiku-uczniowskiego-nie-daj-si-okra-chro-swoj-samo

Projekty unijne

Projekty MKiDzN