20.04.2019
Imieniny: Agnieszki, Amalii i Czecha

VII Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice

Dnia 24 stycznia 2019  roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, odbyła się VII Sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice. Temat przeprowadzonej sesji brzmiał „Aktywne formy spędzania wolnego czasu - spotkanie ze znanymi sportowcami gminy Wilamowice."

Mieliśmy przyjemność gościć na sesji dwóch wybitnych sportowców z gminy Wilamowice. Pierwszym z nich była Pani Justyna Iskrzycka - polska kajakarka, mieszkanka Dankowic, która w 2018 roku zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata. Drugim zaproszonym gościem był Pan Przemysław Niemiec - mieszkaniec Pisarzowic, polski kolarz szosowy, olimpijczyk. Do osiągnięć Pana Przemysława należą m.in. zajęcie pierwszego miejsce Giro di Toscana w 2006 roku, pierwszego miejsca w Route du Sud w 2009 roku,  szóstego miejsca w Giro d'Italia  w  2013 roku. Zaproszeni goście w ciekawy sposób przedstawili etapy swojej kariery zawodowej, która wymaga ciężkiej pracy i poświęceń oraz w jaki sposób wypoczywają i spędzają wolny czas. Następnie delegaci wzięli udział w warsztatach w czasie których stworzyli piramidę spędzania swojego wolnego czasu. Końcowym punktem sesji były integrująco-aktywizujące zawody sportowe na sali gimnastycznej.

Bardzo miło było nam także gościć Panią kierownik Bożenę Sobocińską oraz Panią Dyrektor Lidię Dziubek.

Dziękujemy wszystkim gościom, delegatom i opiekunom za uczestnictwo w spotkaniu na VII Sesji Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice w naszej szkole.

Delegaci SP im. Jana Pawła II w Pisarzowicach