25.06.2019
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

VIII Sesja Sejmiku Uczniowskiego

„Najważniejszy w każdym działaniu jest początek”
(Platon)

VIII Sesja Sejmiku Uczniowskiego gminy Wilamowice odbyła się 13 marca 2019 roku w Gminnym Centrum Zachowania Dziedzictwa Kulturowego.

Była to sesja poświęcona światu polityki, zwłaszcza temu, który nas dotyczy najbardziej - czyli świata polityki samorządu lokalnego.
Na zaproszenie delegatów z wielką radością odpowiedzieli: Burmistrz Wilamowic - pan Marian Trela (który jednak z przyczyn obiektywnych nie wziął udziału w sesji), Sekretarz Gminy - pan Andrzej Kołtun, Przewodnicząca Rady Miejskiej - pani Stanisława Kudłacik i Przewodnicząca Komisji ds. Samorządu, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu - pani Urszula Kucharska.
Delegaci skorzystali z okazji i zadawali gościom pytania związane z ich pracą, funkcjonowaniem ich urzędów, a także funkcjonowaniem samorządu lokalnego.
Zaproszeni Goście szczerze rozmawiali o działalności organów gminy Wilamowice, o planach na przyszłość, sukcesach i inwestycjach w Gminie.
Podsumowaniem sesji stały się warsztaty związane z tematyką sesji, Gminą Wilamowice i funkcjonowaniem organów samorządu terytorialnego. Była to kolejna okazja do utrwalenia wiedzy, a także zdobycia nowych doświadczeń.
Jednym z celów Sejmiku Uczniowskiego jest wykreowanie nowych liderów lokalnej społeczności. Biorąc udział w takiej działalności uczymy się integracji i współpracy.  Podążając za słowami starożytnego filozofa – nasze działanie ma już początek.
Za pomoc w organizacji Sesji dziękujemy Zakładowi Obsługi Szkół i Przedszkoli w Wilamowicach.

Delegaci i Opiekunowie SP w Dankowicach