05.06.2020
Imieniny: Bonifacego, Kiry i Waltera

Święty Arcybiskup Józef Bilczewski patronem Miasta Wilamowice

5 października w Wilamowicach miało miejsce podniosłe, a zarazem historyczne wydarzenie ogłoszenia Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego patronem miasta Wilamowice. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego, z udziałem JE Kardynała Mariana Jaworskiego metropolity lwowskiego seniora, Ks. Infułata Stanisława Dadaka, księży rodaków, oraz wielu przybyłych kapłanów z okolicznych miejscowości. We Mszy Świętej udział wzięli senatorowie, posłowie,  przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, parafianie oraz czciciele kultu Św. J. Bilczewskiego.

Na wstępie Kustosz tutejszego Sanktuarium Ks. Prałat Michał Boguta skierował słowa podziękowania do JE Ks. Kardynała Mariana Jaworskiego podkreślając w nich  jak wielkim czcicielem Św. Abp Józefa Bilczewskiego jest Ks. Kardynał. Ks. Prałat podziękował również władzom samorządowym,  za to, że dzięki ich staraniom uroczystość ta mogła się odbyć. Podczas Eucharystii ks. biskup Tadeusz Rakoczy odczytał dekret wydany przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydany w dniu 28 lutego 2013r., zatwierdzający ogłoszenie Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego patronem naszego miasta.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, w sali OSP w Wilamowicach, odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej, której najważniejszym punktem było przyjęcie patronatu naszego Świętego Rodaka nad Wilamowicami.

GR

Zdjęcia z uroczystości dostępne w naszej galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wi-ty-arcybiskup-j-zef-bilczewski-patronem-miasta-wilamowice