23.10.2019
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna

Wielka majówka z TKKF „Żywioł” Wilamowice

Zarząd TKKF „Żywioł” przy wsparciu Urzędu Gminy Wilamowice, jak co roku, zorganizował dla dzieci i młodzieży szkolnej z całej gminy sportową majówkę. Na boisku LKS „Wilamowiczanka” 21 maja 2019 roku odbył się szereg imprez, na które złożyły się:

• IV Gminny Turniej Strzelecki 2019
  • XVI Gminny Cross Rowerowy 2019
  • Zawody Lekkoatletyczne

Dobra organizacja i sprzyjająca pogoda sprawiły, że wzięła w nich udział rekordowa ilość dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. Numery startowe zostały wykorzystane niemal do końca. W imieniu Burmistrza Gminy Wilamowice imprezę otwarła Bożena Sobocińska, kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli. Została ona tak pomyślana, że każdy z uczestników bez trudu mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję.

Głównym punktem programu był XVI Gminny Cross Rowerowy o Puchar Burmistrza Gminy Wilamowice. Odbył się on na specjalnie do tego celu przygotowanej trasie na terenie LKS-u. Uczestnicy, podzieleni na poszczególne kategorie, mieli do pokonania po kilka okrążeń na trasie około pół kilometra. Sędzią głównym crossu był trener Klubu Sportowego „Sokół” Kęty, który włączył się w organizację imprezy. Ze względu na wyjątkowo dużą ilość zawodników, aby zapewnić im bezpieczeństwo przejazdu, wprowadzono dodatkowy podział na mniejsze grupy wiekowe.

Równolegle przeprowadzony został cieszący się jak zwykle sporą popularnością IV Gminny Turniej Strzelecki. Konkurencja była rozgrywana w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Nową formą rywalizacji wprowadzoną w tym roku były natomiast Zawody Lekkoatletyczne przeprowadzone przez nauczycieli WF-u i koordynowane przez Szymona Szymańskiego. W tej części imprezy wzięła udział mniejsza już grupa młodych pasjonatów tej dyscypliny, uważanej za królową sportu.

Nagrody i puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy Wilamowice i Zarząd TKKF wręczali: Gabriela Ryszka – Mig Ok Wilamowice, Andrzej Kołtun – sekretarz Gminy Wilamowice, Józef Sznajder – wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Wilamowice, Piotr Karkoszka – KS „Sokół” Kęty, Stanisław Byrski – prezes LKS „Wilamowiczanka”, Szymon Szymański – nauczyciel WF-u i Marian Reznor – prezes TKKF „Żywioł”.

Po zakończeniu części sportowej wszyscy uczestnicy mogli podzielić się wrażeniami przy kiełbasce z grilla, słodyczach i napojach. Życzliwa atmosfera i radość wspólnej zabawy sprawiły, że wszyscy odjeżdżali w świetnych humorach i w poczuciu dobrze spędzonego majowego przedpołudnia.

W organizacji imprezy uczestniczyli członkowie TKKF-u: Jan Balearczyk, Jan Biba, Alicja Dusik, Maciej Dusik, Krzysztof Kuśmierczyk, Edward Lekki, Katarzyna Nowak, Beata Nycz, Marian Reznor, Józef Sznajder, Krzysztof Tomaszewski. Od strony medycznej zawody zabezpieczał doktor Gabriel Król. Na szczęście obyło się bez kontuzji. Oby więcej tak udanych imprez sportowych!

B. Nycz