Imieniny: Anatola, Edyty i Rafała

Wielki finał plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Mistrzowie Agro 2019

W środę, 9 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się wielki finał plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Mistrzowie Agro 2019. Nagrodzeni zostali najlepsi w kilku kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Sołtysem Roku 2019 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim została Beata Nycz, Sołectwo Hecznarowice, Gmina Wilamowice.
Patronami plebiscytu przeprowadzonego wśród czytelników gazety i internautów byli: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, starosta kłobucki Henryk Kiepura, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik, prezes zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej Adam Nowak, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, a także Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Wybór powiatu kłobuckiego był nieprzypadkowy, Ziemia Kłobucka słynie bowiem z nowoczesnego rolnictwa, prężnych Kół Gospodyń Wiejskich i skutecznych w działaniu sołectw.
Gospodarze imprezy przywitali gości występem Zespołu Śpiewaczy Wręczynki z KGW Wręczyca, który wykonuje różnego rodzaju pieśni ludowe, obrzędowe, patriotyczne, religijne i biesiadne, dostosowując się do okoliczności występu. W westybulu MOK-u czekały natomiast lokalne specjały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Zagórzanki z Kłobucka oraz wraz z Radą Powiatową KGW. Stoły uginały się pod ciężarem smakowitych i zdrowych wyrobów wykonanych według tradycyjnych staropolskich receptur.
Najważniejszą jednak częścią gali było wręczenie nagród w plebiscycie Mistrzowie Agro 2019. Najpierw dyplomami i pamiątkowymi medalami uhonorowano zwycięzców w etapie powiatowym. Wręczyli je: wicemarszałek województwa śląskiego Beata Białowąs, starosta kłobucki Henryk Kiepura oraz Krzysztof Gronowicz, dyrektor marketingu „Dziennika Zachodniego”. Laureatów wojewódzkich nagradzali również dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marek Dziubek oraz prezes KRUS w Częstochowie Piotr Dobosz.
Sołtysem Roku 2019 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim została Beata Nycz, a najlepszym Kołem Gospodyń Wiejskich KGW Wilamowice. Laureatka plebiscytu sołtysem została w tym roku i od razu jej zaangażowanie i pracę docenili czytelnicy „Dziennika Zachodniego”, nominując ją do tego zaszczytnego tytułu. Zapewne docenili jej dotychczasową działalność społeczną, bowiem aktywnie uczestniczy ona w życiu społecznym
i kulturalnym Hecznarowic i Gminy Wilamowice. Jest inicjatorką i organizatorką wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych. Jako animator życia kulturalnego lokalnej społeczności w 2019 roku została uhonorowana nagrodą Starosty Bielskiego „za podejmowanie cennych inicjatyw na rzecz zachowania od zapomnienia tradycji, kultury i bogatej historii powiatu bielskiego, w szczególności gminy Wilamowice”. Obowiązki sołtysa stara się wypełniać jak najlepiej, poświęcając im wiele czasu i energii.
Znalezienie się w gronie najlepszych województwa śląskiego to doskonała forma promocji sołectwa Hecznarowice i Gminy Wilamowice. Umacnia się nasza pozycja w powiecie bielskim!

--------------------------------------

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie
w plebiscycie Mistrzowie Agro 2019.
Państwa uznanie to dla mnie zaszczyt i równocześnie zobowiązanie
do dalszej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Beata Nycz