27.05.2018
Imieniny: Amandy, Jana i Juliana
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Wizyta gości mundurowych w Przedszkolu w Wilamowicach

Wersja do wydruku

W piątek 10 listopada br. na parking naszego przedszkola podjechał policyjny radiowóz. Wysiedli z niego aspirant sztabowy Maciej Matusiak oraz młodszy aspirant Artur Prochownik.

Panowie pewnym krokiem dotarli do naszej placówki, aby poinformować dzieci o ważnych kwestiach bezpieczeństwa oraz pracy policjanta. Omówili oni także jakie niezbędne akcesoria noszą zawsze przy sobie i do czego one służą. Zaciekawione przedszkolaki miały okazję zobaczyć: policyjny pistolet, kajdanki, kamizelkę kuloodporną i odblaskową, czapkę, lizak, całe umundurowanie itp.
Panowie policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w trakcie ich przewożenia samochodem, a jednocześnie przestrzegli przed konsekwencjami braku stosowania przepisów. W starszej grupie przedszkolnej jedno z dzieci przyznało, iż nie korzysta z fotelika. Na pytanie pana policjanta: Dlaczego?- odpowiedziało, że korzysta z przejazdów autobusem szkolnym.
Na koniec goście mundurowi pozostawili dla dzieci karty ksero do kolorowania związane tematycznie z pracą policjanta. Zachwycone przedszkolaki z entuzjazmem podziękowały za przybycie i oświadczyły jednogłośnie, iż w przyszłości wybiorą zawód policjanta.

Teresa Rozmus-Kacorzyk, Alina Kajta-Bożek
Projekty unijne

Projekty MKiDzN