19.09.2020
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda
...

Jesteś tutaj

Wizyta Mikołaja

Wersja do wydruku

6 grudnia pisarzowickie placówki oświatowe odwiedził długo wyczekiwany przez najmłodszych gość, który przybył w towarzystwie kilku pomocników, a w piątkowy poranek miał za sobą bardzo długą drogę… Nie trudno się domyślić, że mowa tu o Świętym Mikołaju oraz o radosnych elfach, „zwierzątkach” i aniołkach. W postacie wcielili się uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach aktywnie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Wolontariusze odwiedzili swoich kolegów z klas I-VIII i pamiętali również o nauczycielach i pracownikach niepedagogicznych Szkoły. Nie zawiedli też dzieci z zerówki, które z wielką radością przywitały Mikołaja i jego pomocników. Młodsi uczniowie witali Mikołaja śpiewem, wierszykami o tematyce świątecznej, a nawet krótkimi układami tanecznymi.

W tym roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zawitali też w Przedszkolu Publicznym w Pisarzowicach, w Klubie Dziecięcym Karol oraz w oddziale przedszkola w budynku LKS Pionier przy ul. Sportowej 1. Młodzież zaprezentowała dzieciom mikołajkowe przedstawienie, zaśpiewała świąteczne piosenki, a Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Na zakończenie przedszkolaki stanęły do pamiątkowych zdjęć.

Wizyta w przedszkolu okazała się doskonałą wspólną zabawą oraz utwierdziła wolontariuszy w przekonaniu, że warto dzielić się z innymi także swoim czasem i uśmiechem.

Warto zaznaczyć, że Szkolne Koło Wolontariatu działa przy Szkole w Pisarzowicach nie tylko w okresie przedświątecznym, ale przez cały rok szkolny nieprzerwanie od 2012 roku. Początkowo Koło Wolontariatu funkcjonowało w Gimnazjum w Pisarzowicach, a obecnie działalność podejmowana jest przez najstarszą młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach oraz przez opiekunów Koła. Uczniowie angażują się w wiele akcji, kiermaszy i przedsięwzięć o charakterze charytatywnym. Wolontariusze dobrowolnie i bezinteresownie działają na rzecz innych, współpracują z Fundacją „Krzyż Dziecka” i chętnie pomagają w organizacji różnorodnych wydarzeń na rzecz innych. Wolontariusze pamiętają też o przesłaniu Patrona swojej Szkoły, świętego Jana Pawła II, który mawiał, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Katarzyna Dyduch

Projekty unijne

Projekty MKiDzN