21.06.2021
Imieniny: Alicji, Alojzego i Rudolfa
...

Jesteś tutaj

Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych

Wersja do wydruku

26 maja w Starej Wsi odbył się konkurs orkiestr dętych OSP południowej części województwa śląskiego. Był to jeden z czterech przeglądów etapu wojewódzkiego. W Starej Wsi ubiegały się o przejście do następnego etapu konkursu trzy orkiestry: z Dankowic, Hecznarowic i Ligoty.

/zdjęcia z przeglądu w niżej zamieszczonym linku/

http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wojew-dzki-przegl-d-orkiestr-d-tych-dzia...

Organizatorzy przeglądu czyli strażacy z miejsowej OSP, nie ograniczyli się do przygotowania odpowiednich warunków dla uczestników konkursu i oceniającego ich jury. Wydarzenie to stało się we wsi prawdziwym dwudniowym świętem strażackim.

W sobotę, 25 maja rozpoczął się festyn. Jak zawsze na takich imprezach nie zabrakło atrakcji i przeznaczonych dla uczestników w różnym wieku, od małolatów po seniorów. Do tańca przygrywał zespół Albatros.

Następnego dnia odbyły się występy konkursowe wyżej wymienionych orkiestr. Całość uświetnił koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, której członkami są między innymi dwaj rodowici starowsianie, a mianowicie Kamil Markiel i Rafał Nowak. Była to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki. Niebiosa też tym razem okazały się łaskawe dla organizatorów; nie tak jak dwa lata wstecz kiedy to   ulewny deszcz i przeraźliwy jak na lipiec chłód, uniemożliwiły zrealizowanie całego przygotowanego programu. I wszystko byłoby wspaniale gdyby nie przysłowiowa łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Na starowiejskiej estradzie zabrakło bowiem świetnej, wielokrotnie nagradzanej na ogólnopolskich przeglądach orkiestry OSP STARA WIEŚ. Dlaczego? Różne wersje przyczyny tej żenującej nieobecności krążą wśród mieszkańców, więc nie mając co do tego pewności, nie podaję żadnej. Jedno jest pewne – szkoda.

J. Kulczyk

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN