22.02.2019
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora
 

Jesteś tutaj

Zakładki podstawowe

Wycieczka Przedszkolaków z Wilamowic do Gospodarstwa Ekologicznego

Wersja do wydruku

W dniu 19. Czerwca 2018 roku przedszkolaki z Zespołu Szkół w Wilamowicach odwiedziły Gospodarstwo Ekologiczne Państwa Katarzyny i Marka Kwiczala w Hecznarowicach.

Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń, a lepszej pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć. Głównym jej celem  było poznanie ciekawostek  ze świata flory i fauny, obserwacja rozwoju roślin w ekologicznym warzywniaku, poznanie ich nazw gatunkowych oraz zapoznanie z etapami rozwoju motyla. Państwo Kwiczala oprowadzili nas po łące obfitującej w niezwykłe okazy roślin, traw i owadów.

W czasach, gdy tak bardzo oddalamy się od natury był to dla nas wyjątkowy spacer. Nasze maleństwa mogły ukryć się w dziko rosnącej trawie pełnej świeżości i zapachu z dala od ulicy i hałasu.
Po zajęciach w plenerze udaliśmy się na odpoczynek przy soczku  rozkładając się na kocach przed tarasem budynku.

Kolejnym punktem wycieczki była pogadanka podczas której dzieci poznały ciekawostki ze świata motyli i chrząszczy. Obejrzeliśmy prawdziwe i spreparowane okazy w gablotach. Mogliśmy poczuć na dłoni straszyka australijskiego (patyczaka), a także liściec. Zapamiętaniu wiedzy sprzyjała możliwość bezpośredniej obserwacji oraz możliwość zadawania pytań  gospodarzom. Zainteresowanie wzbudziła ciekawa roślina owadożerna- rosiczka, która poluje na będące w sąsiedztwie owady.
Pobyt w Gospodarstwie  zakończył się pamiątkowymi fotografiami. Pełni wrażeń w doskonałych humorach, choć trochę wyczerpani słońcem wróciliśmy do przedszkola.

Dzieci uznały, że w prawdziwym gospodarstwie ekologicznym mogą naprawdę wiele się nauczyć i później przekazać wiedzę innym.
Dziękujemy Państwu Kwiczala za gościnne przyjęcie i podzielenie się z nami swoją pasją.

Alina Kajta-Bożek, Teresa Rozmus-Kacorzyk
 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN