12.07.2020
Imieniny: Brunona, Jana i Wery
...

Wyjazdy członkiń KGW na spotkania z „Kulturą”

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Strażniczki Tradycji” z Pisarzowic między gotowaniem, pysznymi wypiekami, opieką nad wnuczętami, rodziną, znajdują też czas dla siebie. Czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym. Dnia 12 lutego spędziły wspaniałe popołudnie w Książnicy Beskidzkiej na prezentacji 50 książki „W tańcu światła” Juliusza Wątroby.

Podczas prezentacji można było oglądać wspaniałą wystawę rysunku satyrycznego Marka Mosora Widgeta, a całość została uświetniona muzycznie. Wystąpił chór ATH pad dyrekcją Jana Borowskiego.

Drugie wspaniałe popołudnie w dniu 20 lutego, członkinie spędziły w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej na Koncercie Charytatywnym na rzecz wsparcia Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej. Towarzystwo im. Św. Brata Alberta jest niezależną katolicką organizacją dobroczynną. Towarzystwo Pomocy (oddział Terenowy) prowadzi między innymi stołówkę wydającą obecnie około 500 posiłków dziennie, jest czynna łaźnia, z której korzysta kilka tysięcy osób oraz prowadzi magazyn odzieży używanej. Na scenie BCK wystąpił ZpiT „Bielsko”. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest pani Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym jest pani Marzena Grzybowska. Wystąpiły grupy zespołu z szerokim repertuarem, prezentując rodzimy folklor ludowy, artystycznie przetworzony, opisujący rozmaitości naszej kultury narodowej, podziwiać można było także repertuar estradowy z bloków tematycznych zespołu jak rosyjski, węgierski, irlandzki. Pięknie zaprezentował się zespół, co powodowało nawet podczas występu gromkie oklaski. Wystąpiły wszystkie grupy (nie tylko wiekowe). Między występami zespołu na scenę został zaproszony Dyrektor Generalny BEFASZCZOT Jan Bierówka, wieloletni darczyńca na rzecz działalności Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Otrzymał on serdeczne podziękowania wraz z medalem Św. Brata Alberta. Medal ten wręczyła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego wraz z z-cą Prezydenta Bielska - Białej Adamem Ruśniak.

Na zakończenie prezes Bielskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pan Piotr Ryszka podziękował wszystkim darczyńcom oraz wszystkim zebranym na wypełnionej po brzegi Sali BCK.

Głodnemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież. Jak nie można dużo - to mało”.

C. Puzoń