22.02.2019
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora

XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek „Spotkania z kolędą”

XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek „Spotkania z kolędą” im. Piotra Jakóbca zakończył się. Trwał od 6 stycznia do 27 stycznia 2019r. Organizatorem od 19-tu już lat jest Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Bielsku-Białej.

W niedzielne popołudnie w trzech miejscach, a to Klubie Osiedlowym „Karpatek” w Bielsku-Białej, w Kobiórze w kościele pw. Opatrzności Bożej i w Ligocie w kościele pw. Opatrzności Bożej rozlegał się śpiew kolęd i pastorałek oraz rozbrzmiewały ostatnie akordy orkiestr dętych.

W Ligocie w kościele pw. Opatrzności Bożej przywitali prezes PZChiO oddz. Bielsko-Biała Krzysztof Przemyk oraz ks. proboszcz Jan Błotko. Przywitali zebranych członków Chórów Mieszanych „Lutnia” z Ligoty działający przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach i „Hejnał Mazańcowice z Mazańcowic dyrygentem obu chórów jest pan Krzysztof Przemyk, członków zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” z akompaniatorem Stanisławem Olearczyk , członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ligoty działającej przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach z kapelmistrzem Tomaszem Janusz oraz zaproszonych gości i mieszkańców parafii ligockiej.

Koncert kolęd i pastorałek rozpoczął Chór Mieszany „Lutnia” z Ligoty. Następnie zaprezentował się Zespół Regionalny „Pisarzowianki”. Po 20 minutowym występnie zespołu koncert kolęd i pastorałek zaśpiewał „Hejnał Mazańcowice” wraz ze sopranistką Joanną Korpiela-Jatkowską przy akompaniamencie fortepianowym Agnieszki Klimasara. Koncert zakończyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze solistką oraz wspólnie zaśpiewana kolęda „Bóg się rodzi”.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Następnie zostali zaproszeni do szkoły podstawowej na słodki poczęstunek przygotowany przez członków Chóru z Ligoty.

Całość koncertu została nagrana została przez Vlado Kocurek i oglądać można  na str. Internetowej -Vlado Kocurek Spotkania z kolędą 2019 Ligota.

Kier. Z.R. „Pisarzowianki”

Zdjęcia z wydarzenia