21.02.2020
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
 

Jesteś tutaj

Za nami Pożegnanie Lata - Piknik Rodzinny w Wilamowicach

Wersja do wydruku

Pożegnanie Lata - Piknik Rodzinny w Wilamowicach na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych wspólnie przez M-GOK w Wilamowicach,  TKKF "Żywioł", LKS "Wilamowiczanka" oraz Radę Osiedla Wilamowice. Po raz kolejny, 17 sierpnia na obiekcie LKS „Wilamowiczanka” organizatorzy postarali się o to, aby wszyscy, którzy wezmą udział we wspólnej zabawie znaleźli coś dla siebie.

Piknik rozpoczął się spektakularnym meczem pomiędzy LKS "Żar" Międzybrodzie Bialskie a LKS „Wilamowiczanka” Wilamowice. Gospodarze rozgromili swoich przeciwników, wynik 5:1 mówi sam za siebie. Zwycięzcy meczu dostarczyli swoim kibicom wielu emocji - w  tym miejscu gratulujemy drużynie i życzymy kolejnych sukcesów.

Tuż po zakończonych rozgrywkach w piłkę nożną na scenie zaprezentował się Zespół Regionalny „Wilamowice”. Wystąpili zarówno starsi jak i młodzi członkowie zespołu w różnorodny repertuarze. Czoła chylić należy wszystkim paniom, które mimo panującego upału, prezentowały stroje wilamowskie w pełnej krasie, począwszy od  zapasek na głowie, a na wełnianych getrach skończywszy.

W trakcie występu zespołu Wilamowice na bocznej płycie boiska toczyły się rozgrywki sportowe dla dzieci w strzelaniu z łuku, biegu przełajowym oraz malowaniu kredą na asfalcie przed budynkiem LKS. Temat  pracy przyciągnęła wielu małych artystów, bo któż nie chciałby namalować wspomnień z wakacji lub przedstawić swoje marzenia jak takie wakacje mają wyglądać. Oczywiście wszyscy, którzy wzięli udział czy to w rozgrywkach sportowych, czy potyczce na niwie artystycznej otrzymali nagrody.

Po rywalizacji dzieci, przyszedł czas na rozgrywki dla dorosłych. Podnoszenie ciężarków przez mężczyzn oraz rzut patelnią kobiet z roku na rok zyskują coraz więcej sympatyków. Również i tu przyznano nagrody dla zwycięzców.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dmuchana zjeżdżalnia oraz Big Balersy były okazją do rozładowania nadmiaru energii. Wspomnieć należy o  tym, iż organizatorzy postarali się o to, by atrakcje te były bezpłatne.

W fantastycznej atmosferze czas mijał szybko. Po trudach sportowych przyszedł czas na ucztę dla ucha. Przy koncercie zespołu Tingle-Tangle z Pisarzowic przenieśliśmy się w lata 70, 80 i 90. Profesjonalnie przygotowane covery przebojów muzyki rozrywkowej zostały gorąco przyjęte przez publiczność. Dla starszych była to okazja do wspomnień, a dla młodszych lekcja muzyki, podczas której mogli dostrzec piękno zarówno melodii jak i mądrych, dojrzałych tekstów.

Ostatnim punktem programu pikniku była zabawa taneczna, do której przygrywał zespół New Transformation Adama Snopka. Mimo tego iż frekwencja (mimo bardzo sprzyjającej pogody) nie była za duża, dla tych najwytrwalszych taneczny maraton trwał do godziny 24.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej imprezie. Mamy nadzieję, że mijające lato zakończyliśmy tak, by było co wspominać.

G.R.

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/podsumowanie-imprezy-po-egnanie-lata-piknik-rodzinny-w-wilamowicach

Projekty unijne

Projekty MKiDzN