20.09.2019
Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty

Zagraniczne chóry z miast partnerskich zawitają do Wilamowic

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach uzyskał dofinansowanie  w wysokości 14 155,05 Euro ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację polsko-czeskiego projektu pn. „Międzynarodowe Spotkania Chórów Miast Partnerskich”.

Spotkanie chórów miast partnerskich odbędzie się w Wilamowicach w dniach 18-20 października 2019 r. z udziałem następujących grup: czeski chór „ROZMAR” z Dolnego Benešova, węgierski chór „Phoenix” z Kisújszállás, słowacki chór „Cordis Jesu” z Rajeckich Teplic oraz chór parafialny z naszej gminy z miejscowości Pisarzowice. W tym roku po raz pierwszy zagości w Wilamowicach również chorwacki chór KUU „Kristal-Sladorana” z Županji. Łącznie w działaniach projektowych weźmie udział blisko 150 uczestników. Realizowany projekt będzie polegał na nawiązaniu nowej współpracy na poziomie środowiska artystycznego oraz na popularyzacji muzyki sakralnej i ogólnoświatowej wśród mieszkańców. W trakcie działań projektowych odbędą się spotkania wszystkich grup w Wilamowicach, koncerty w kościołach parafialnych na terenie całej gminy Wilamowice. Dla wszystkich uczestników projektu zapewniony zostanie również program turystyczny.
Główny koncert z udziałem wszystkich uczestników odbędzie się 19 października w Sanktuarium im. Świętego Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach po wieczornej mszy świętej tj. ok. godz. 18.30, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

MJ

Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A
Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy