23.10.2019
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna

Zaproszenie do udziału w konkursie

Zaproszenie do udziału w konkursie "Śląskie w kapsule czasu"

Szanowni Państwo,
zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji o konkursie pn. "Śląskie w kapsule czasu" do mieszkańców Państwa gmin, poprzez podległe gminie instytucje kulturalne i edukacyjne. Celem konkursu jest wyłonienie pomysłu na artefakt, który mógłby zostać zamknięty w kapsule czasu umieszczonej w fasadzie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców województwa śląskiego, szkół z naszego regionu oraz pracowników Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zgłaszane propozycje powinny być związane z ideą konkursu, czyli zachowaniem w czasie przedmiotów, które uczestnicy wskażą jako współcześnie najbardziej znaczące. Uroczyste wmurowanie zebranych artefaktów planowane jest na 3 maja 2019 roku.
Na zgłoszenia – które przyjmujemy pod adresem: kapsula@katowice.uw.gov.pl – czekamy do 14 kwietnia 2019 roku. Do zgłoszenia należy dołączyć formularz z podpisanymi załącznikami oraz zdjęcie artefaktu. Artefakt nie może przekraczać wymiarów: szerokość 23 cm/długość 55 cm/wysokość 19 cm.
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy stanowią załącznik do niniejszej korespondencji.
Więcej informacji oraz plakat do druku są dostępne na stronie http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/slaskie-w-kapsule-czasu-zostal...
Organizatorem konkursu jest Śląski Urząd Wojewódzki, a partnerem Kuratorium Oświaty w Katowicach.  Partnerami medialnymi przedsięwzięcia są: Dziennik Zachodni, Polskie Radio Katowice i Radio Piekary.