22.02.2020
Imieniny: Małgorzaty, Marty i Nikifora

Zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych

Zarządzenie Nr 6 PRM z 17 stycznia 2020 roku - w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych

Szanowni Państwo,

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bielsku-Białej (PCZK) informuje o wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów drugiego stopnia alarmowego BRAVO na obszarze województwa małopolskiego, pierwszego stopnia alarmowego ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz pierwszego stopnia alarmowego ALFA-CRP na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, obowiązującego od dnia 23 stycznia 2020 r. od godz. 00:01 do dnia 29 stycznia 2020 r. do godz. 23:59.

Stopnie alarmowe wprowadzone zostaną ze względu na organizację obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych oraz zagranicznych gości.

Proszę o niezwłoczne potwierdzenie emailem zwrotnym faktu otrzymania niniejszej informacji oraz rozpoczęcie przygotowań do wprowadzenia stopni alarmowych, zgodnie z dyspozycją zawartą w ww. zarządzeniu.

Prosimy o przekazanie raportu o stanie realizacji zadań wynikających z wprowadzonego stopnia alarmowego do PCZK w terminie do godz. 10:00 w dniu 21.01.2020 r.

Jednocześnie informujemy o konieczności zgłaszania do PCZK, na adres e-mail: pczk@powiat.bielski.pl, incydentów związanych z naruszeniem zasad bezpieczeństwa oraz wystąpieniem zagrożeń na terenie województwa śląskiego, w obszarze Państwa działalności, a także w cyberprzestrzeni, w związku z obowiązywaniem ww. stopni alarmowych.

Załącznik do pisma:

Zarządzenie nr P-121-6-20 Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 stycznia 2020 r. w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego BRAVO na obszarze województwa małopolskiego, pierwszego stopnia alarmowego ALFA na pozostałym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz pierwszego stopnia alarmowego ALFA-CRP na całym terytorium RP - od dnia 23 stycznia 2020 r od godz. 00:01 do dnia 29 stycznia 2020 r. do godz. 23:59.

Służba dyżurna

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bielsku-Białej