17.08.2018

ZAWIADOMIENIE

L po wyborach sesja Rady Miejskiej w Wilamowicach

odbędzie się dnia 20 czerwca 2018 r. o godz. 12.00

w budynku restauracji „Rogowa” w Wilamowicach ( I piętro- sala bankietowa)

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Zatwierdzenie porządku obrad.
  3. Wystąpienie pana Roberta Warot na okoliczność odzyskania 100 - lecia niepodległości.
  4.  Finał konkursu „Uczeń Roku 2017/2018 Gminy Wilamowice.
  5. Przyjęcie protokołu XLIX sesji Rady Miejskiej w Wilamowicach z dnia 23 maja 2018 r.
  6. Zapytania, wnioski, interpelacje radnych.
  7. Wystąpienia zaproszonych gości.
  8. Omówienie sprawozdania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilamowicach za 2017 rok wraz z oceną zasobów pomocy społecznej dla gminy Wilamowice za 2017 rok.
  9. Omówienie sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Wilamowice za 2017 rok.
  10. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego Gminy Wilamowice za 2017 rok.
  11. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Wilamowice za 2017 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Gminy Wilamowice.
  12. Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o przedłożonym przez Burmistrza Wilamowic sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2017 rok.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Wilamowice za 2017 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Wilamowice za 2017 rok.
  14. Przedstawienie stanowiska Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wilamowicach w sprawie udzielenia Burmistrzowi Wilamowic absolutorium za 2017 rok.
  15. Odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wilamowicach w sprawie udzielenie absolutorium Burmistrzowi Wilamowic za 2017 rok.
  16. Podjęcie uchwał w sprawie:

1) udzielenia absolutorium Burmistrzowi Wilamowic z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok,

2) zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej Wilamowice za 2017 rok,

3) zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach za 2017 rok,

4) ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości,

5) zmiany uchwały Nr XLVII/381/18 Rady Miejskiej w Wilamowicach z dnia 28 marca 2018 r. w sprawie zaciągnięcia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach długoterminowej pożyczki na częściowe sfinansowanie zadania pt.: „Realizacja Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – etap II rok 2018” w wysokości 200.000,00 zł

6) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wilamowice,

7) wprowadzania zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych na rok 2018.

1. Odpowiedzi na zapytania, wnioski, interpelacje.
  2. Sprawy bieżące Rady- wolne wnioski.
  3. Zakończenie sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej