17.08.2018
Imieniny: Anity, Elizy i Mirona

Zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Burmistrza Wilamowic

W dniu 2 marca 2018 roku na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Groń w Rzykach odbyła się czwarta edycja zawodów w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Wilamowice. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Wilamowic Marian Trela. Organizatorami byli: Szymon Szymański-koordynator sportu szkolnego i Bożena Sobocińska-kierownik ZOSIP.

Zawody były rozgrywane w pięciu kategoriach, według Narciarskiego Regulaminu Sportowego (tzw. NRS). Zawodnicy rywalizowali w jednym przejeździe na trasie slalomu giganta. Każdy uczestnik został przez organizatorów wyposażony w koszulkę z numerem. Do zawodów zgłoszona została bardzo liczna, bo 77 osobowa grupa uczniów.

Mistrzowie i zdobywcy PUCHARÓW BURMISTRZA WILAMOWIC w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I - dziewczęta i chłopcy, klasy I-III SP
I miejsce - Jerzy Jauernig - SP Wilamowice

Kategoria II - dziewczęta z klas IV-VI SP
I miejsce - Zuzanna Piłot - SP Pisarzowice

Kategoria III - chłopcy z klas IV-VI SP
I miejsce - Szymon Babiuch - SP Hecznarowice

Kategoria IV - dziewczęta z klas I-III gimnazjum
I miejsce - Aleksandra Tatoń - G. Pisarzowice

Kategoria V - chłopcy z klas I-III gimnazjum
I miejsce - Kacper Białas - G. Pisarzowice

Na zakończenie zawodów odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów dla wszystkich startujących zawodników. Narciarze, którzy zajęli I, II, III miejsce otrzymali medale i dyplomy, a Mistrzowie w każdej kategorii otrzymali Puchary Burmistrza Wilamowic. Puchary w imieniu Pana Burmistrza wręczał Sekretarz Gminy Wilamowice Andrzej Kołtun. Gratulacje swoim zawodnikom złożyli nauczyciele wychowania fizycznego. W imieniu wszystkich uczestników zawodów pragnę podziękować Panu Burmistrzowi za ufundowanie pucharów,  nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom ZOSIP za współorganizację zawodów.

Szymon Szymański
Koordynator Sportu

Zdjęcia:

Lista z wynikami w załączeniu.