20.06.2021
Imieniny: Bogny, Rafaeli i Rafała
...

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Pisarzowice

W sobotnie popołudnie 29 maja Zarząd OSP w Pisarzowicach zaprosił wszystkich członków czynnych, honorowych, wspierających oraz gości na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Tym samym druhowie tradycyjnie już zapoczątkowali cykl Zebrań Sprawozdawczo-Programowych, czy Sprawozdawczo-Wyborczych organizacji działających w naszej miejscowości.

W tym roku kalendarzowym druhowie spotkali się na sali Gminnego Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach. Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze otworzył prezes Tadeusz Łaś wraz z młodzieżową orkiestrą dętą witając wszystkich zgromadzonych na sali. Następnie zebranie prowadził druh Stanisław Peszel, który to od wielu już lat profesjonalnie prowadzi zebrania  nie tylko dla OSP. W wyniku przeprowadzonych wyborów Prezesem OSP ponownie wybrany został druh Tadeusz Łaś  a jego zastępcą i zarazem naczelnikiem druh Andrzej Goliasz.

Pozostali członkowie Zarządu to:  dh Handzlik Marcin skarbnik, dh Roman Jędrzejko II v-ce prezes,  dh Mynarski Marcin, dh Olma Mateusz, dh Szypuła-Goliasz Agnieszka sekreatarz, dh Śliwka Adrian z-ca naczelnika, dh Zawadzki Jan gospodarz. Komisja Rewizyjna będzie pracowała pod kierunkiem dr. Marka Okrenta. A pomagać mu będą dh Korczyk Mieczysław i dh Susz Leszek.

Delegatami na Zjazd Gminny ZOSPRP w Wilamowicach zostali:

• dh Tadeusz Łaś
  • dh Andrzej Goliasz
  • dh Roman Jędrzejko
  • dh Agnieszka Szypuła-Goliasz
  • dh Adrian Śliwka

Zebranie było też okazją do wyróżnienia członków honorowych. Otrzymali je:

• dh Władysław Gacek
  • dh Mieczysław Korczyk
  • dh Bolesław Kubiczek
  • dh Leszek Susz

Po zebraniu organizatorzy poczęstowali wszystkich tradycyjnym strażackim obiadem  przygotowanym przez panie z KGW „Strażniczki Tradycji” Pisarzowice, a czas uświetniła pięknymi skocznymi utworami orkiestra działająca przy OSP w Pisarzowicach.

C. Puzoń