18.05.2021
Imieniny: Alicji, Edwina i Eryka
...

Jesteś tutaj

ZSP Stara Wieś - Iść za ciosem…

Wersja do wydruku

Analiza historii rywalizacji sportowych wyraźnie wskazuje, że wystarczy spektakularne zwycięstwo jednego zawodnika reprezentującego określony kraj, aby kolejni zdobywali mistrzowskie tytuły. Wszak po sukcesach Adama Małysza jak grzyby po deszczu pojawili się tacy skoczkowie jak Stoch, Kubacki, Żyła. A po zwycięskiej szarży Radwańskiej na światowych kortach tenisowych bryluje Iga Świątek.

Podobną prawidłowość zauważyć można, gdy przyjrzymy się sukcesom uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi w tegorocznych wojewódzkich konkursach przedmiotowych – najbardziej prestiżowych konkursach sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów. Zwycięstwo w nich zwalnia laureata z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu, a ponadto laureaci i finaliści przyjmowani są w pierwszej kolejności do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. W ubiegłym roku szkolnym w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego laureatką została Anna Ochman, która tegorocznym uczestnikom olimpiad przedmiotowych pokazała właściwy kierunek na drodze do zwycięstwa. I poszli za ciosem … Obranie kursu wytężonej pracy i wykorzystania własnego talentu przyniosło czworgu uczniom starowiejskiej szkoły niebywały sukces. W bieżącej edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego tytuł laureata zdobyła Joanna Wójtowicz z klasy VII, a tytuł finalisty – Zuzanna Pokładnik z klasy VIII. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii nasza szkoła może poszczycić się dwoma laureatami: Mikołajem Pokładnikiem z klasy VII i Bartłomiejem Pokładnikiem z klasy VIII.

Talent uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Wsi został zauważony także w międzynarodowym konkursie „Mieszkam w Beskidach”. W kategorii prac literackich II miejsce zajęło czworo uczniów z klasy VIII: Zuzanna Pokładnik, Julia Pieczka, Rafał Pieczka i Mateusz Majchrzak. W kategorii prac multimedialnych I miejsce zajął Michał Mynarski z klasy VII, w kategorii „Makieta” praca Antoniego Kymony z klasy VII zdobyła prestiżową Nagrodę Specjalną. Wyróżnienia otrzymali: Artur Trębla, Antonina Zdrowak, Karolina Markiel, Zuzanna Nycz i Karolina Kolasa. Także najmłodsi mogą poszczycić się sukcesem w kategorii prac plastycznych: Maja Błaszczak z klasy II zajęła I miejsce, a Emilia Nycz z klasy III zdobyła III miejsce. Wyróżnienie Dyrektora Konkursu „Mieszkam w Beskidach” zdobył Jan Gajda z klasy III za album „Podróż po moim ogrodzie”. W kategorii prac literackich „Mama, Tata i ja” laureatką została Dorota Nowak. Wyróżniono prace plastyczne Urszuli Fiszer i Julii Sordyl. Wyróżniono także prace plastyczne uczniów z klasy I – Aleksandry Mynarskiej i Antoniego Nycza.

Rok szkolny 2020/2021 nadal trwa, zatem uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Mimo ograniczeń wynikających ze zdalnej nauki biorą udział w konkursach, nie zakopują swoich talentów, lecz je pomnażają, bo kto stoi w miejscu, ten się cofa.

A.M.

Projekty unijne

Projekty MKiDzN