14.07.2020
Imieniny: Kamili, Kamila i Marcelego
...

Oświadczenie w sprawie dostępności

Gmina Wilamowice w Wilamowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z 4 kwietnia 2019r. o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej.

Status pod względem zgodności

a) Niniejsza strona internetowa nie jest jeszcze w pełni zgodna z ustawą z 4 kwietnia 2019r. o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 31-03-2020r.

Oświadczenie oparto na samoocenie dokonanej przez organ sektora publicznego.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

[opis mechanizmu informacji zwrotnej, który ma być stosowany do zgłaszania organowi sektora publicznego wszelkich nieprawidłowości w zakresie zgodności oraz występowania o informacje i treści wyłączone z zakresu dyrektywy].

[dane kontaktowe odpowiednich podmiotów/jednostek/osób odpowiedzialnych za dostępność i rozpatrywanie wniosków przesłanych za pośrednictwem mechanizmu informacji zwrotnej].

Postępowanie odwoławcze

[opis postępowania odwoławczego w przypadku niezadowalającej odpowiedzi na powiadomienie].

[dane kontaktowe właściwego organu odpowiedzialnego za postępowanie odwoławcze].

Przygotowanie i aktualizacja strony internetowej

Niniejszą stronę internetową opublikowano w 2013r.

Ostatnią aktualizację wykonano dnia 31-03-2020r.

Sposób dokonania oceny dostępności cyfrowej

Strona internetowa została sprawdzona na zgodność ze standardem Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) w wersji 2.1 na poziomie AA (zgodnie z wymaganiami ustawy z 4 kwietnia 2019r. o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych).

Do sprawdzenia użyto programu SortSite Pro.

Ponadto została przeprowadzona weryfikacja odtwarzania treści i nawigacji po stronie, z użyciem czytnika ekranu NVDA.

Pomoc w nawigacji

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z nawigacją zalecamy kombinację klawiszy:

• Ponowne załadowanie zawartości strony

Ctrl + F5

Serwis jest dostosowany do obsługi zarówno myszką jak i samą klawiaturą, za pomocą klawiszy:

• Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia

Tab

• Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia

Shift + Tab

• Wykonanie domyślnej akcji, zwykle wciśnięcie przycisku OK

Enter

• Przeiwjanie widocznej części strony

Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe dostępne w obrębie serwisu:

• Przejście do menu głównego

Alt + 1

• Przejście do treści

Alt + 2

• Przejście do wyszukiwarki

Alt + 3

• Przejście do mapy strony

Alt + 4

• Powiększenie rozmiaru czcionki

Ctrl + Alt + +

• Pomniejszenie rozmiaru czcionki

Ctrl + Alt + -

• Przywrócenie domyslnego rozmiaru czcionki

Ctrl + Alt + 0

• Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego

Ctrl + Alt + C

• Przejście do strony głównej

Ctrl + Alt + H

• Powrót do stron wg. historii przeglądania

Alt + lub

Wygląd

Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

• zmiana wielkości czcionki
  • zmiana kontrastu
Ułatwienia dla osób niewidomych

Serwis zawiera udogodnienia wprowadzone pod kątem czytników ekranów. Skrócone menu pozwala na przeskok do poszczególnych części ekranu, unikalne tytuły stron umożliwiają rozróżnienie każdej strony, zdjęcia i grafiki mają alternatywne opisy, a linki tytuły opisujące dany odnośnik bardziej szczegółowo.

Za pomocą skróconego menu można dostać się bezpośrednio do:

• treści
  • menu ułatwień dostępu
  • menu głównego
  • mapy strony
Dostępność na urządzeniach mobilnych

Serwis został zbudowany w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu. Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym. W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze.

Dane teleadresowe siedziby Urzędu

Gmian Wilamowice
43-330 Wilamowice

[dane teleadresowe siedziby podmiotu publicznego wraz ze wskazaniem danych kontaktowych osoby wyznaczonej do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej w tym podmiocie publicznym].

Dostępność architektoniczna siedziby Urzędu

[informacje o dostępności architektonicznej siedziby podmiotu publicznego dla osób niepełnosprawnych].

Tłumacz języka migowego

Aktualnie brak mozliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Powiadomienie Urzędu o braku dostępności cyfrowej

[informacje o możliwości powiadomienia podmiotu publicznego o braku dostępności cyfrowej].

Rzecznik Praw Obywatelskich

Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich: rpo.gov.pl.

Adres strony internetowej: https://gmina.wilamowice.pl

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Marcin Foks, Tomasz Smolarski

Adres poczty elektronicznej osoby kontaktowej it@wilamowice.pl

Nr telefonu osoby kontaktowej 338129460, 338129461