09.12.2023
Imieniny: Anety, Leokadii i Wiesława
...

Jesteś tutaj

"Cudownych Rodziców mamy" - Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu w Wilamowicach

Wersja do wydruku

Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców, nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę szczególnie w tym najmłodszym wieku. Właśnie dla nich najmłodsze dzieci Zespołu Szkół w Wilamowicach przygotowały prezent w postaci przedstawienia, własnoręcznie wykonanych upominków oraz słodkiego poczęstunku. Stołówka szkoły na ten czas zamieniła się w salę teatralną. Rodzice gościli w przedszkolu przez cztery kolejne dni.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli "trenowały" swe role przez kilka tygodni. Przedsięwzięcie było duże. Każda z grup przygotowała spotkanie według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza. Dwie grupy zaprezentowały znane Rodzicom z lat dziecięcych bajki, były to: "Na jagody" oraz "Jaś i Małgosia". W najmłodszej grupie dzieci wcielały się w role  różnych postaci z bajek, natomiast jedna z najstarszych grup w komediowy wręcz sposób przedstawiła koleje losów związanych z drogą mamy i taty do ślubnego ołtarza.

Każde z przedstawień wymagało innej scenografii. Ponadto niczym w prawdziwym teatrze ulegały one zmianom w trakcie trwania samego spektaklu. Był dom drwala, wkrótce pojawiał się las, był też dom czarownicy zamieniony w piec, była piękna łąka oraz magiczne jagodowe królestwo. Przedstawieniom towarzyszyła stosowna oprawa muzyczna. Dzieci odgrywały swe role przy wtórze lasu, śpiewu ptaków, szumie wody. Pewne fragmenty treści przedstawiane były w sposób śpiewany, bohaterowie prezentowali również układy taneczne nawiązujące do atmosfery danego aktu. Dodatkowym atutem były stroje, w których występowali mali aktorzy. Wszystkie uszyte były na miarę i dostosowane do danej postaci. Poszczególne elementy dekoracji oraz stroje wykonały oraz uszyły nauczycielki naszego przedszkola.

Spotkanie  uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie Rodzice wraz ze swymi pociechami oraz nauczycielkami poszczególnych grup mogli spędzić kilka chwil przy kawie oraz ciasteczku.

Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

Nauczycielki Przedszkola

 

Zdjęcia z przedstawienia można zobaczyć w naszej galerii lub klikając na poniższy link:

http://mgok.wilamowice.pl/tresc/cudownych-rodzic-w-mamy-dzie-mamy-i-taty-w-przedszkolu-w-wilamowicach

 

Projekty unijne

Projekty MKiDzN