Strona główna Gminy Wilamowice

Hecznarowice ulice Jana Pawła II, Wodna, Cicha, Ogrodowa

2019-10-25

Wilamowice ulice Kosmonautów, Bilczewskiego, Konopnickiej

W dniach 18-20 października gmina Wilamowice gościła zagraniczne chóry z miast partnerskich z Czech, Słowacji, Chorwacji i Węgier. Na zaproszenie burmistrza Wilamowic i dyrektora M-GOK w Wilamowicach odpowiedziało blisko 150 uczestników. W trzydniowych  działaniach udział wzięły następujące grupy: czeski chór "ROZMAR" z Dolnego Benešova, węgierski chór "Phoenix" z Kisujszallas, słowacki chór "Cordis Jesu" z Rajeckich Teplic, chorwacki chór „Kristal-Sladorana” z Županji. Naszą gminę prezentował chór parafialny z Pisarzowic.

Burmistrz Wilamowic informuje, że Gmina Wilamowice zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w sprawie wspólnej realizacji Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej
i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

,, Nie zawsze możemy kształtować lepszą przyszłość dla naszych dzieci, ale zawsze powinniśmy kształtować nasze dzieci dla czekającej je przyszłości." Słowami Franklina Delano Roosevelta Kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Wilamowice Bożena Sobocińska przywitała przybyłych gości na gminną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 17 października 2019 r.

2019-10-24

Stara Wieś ulice Ogrodowa, Leszczyńska, Bestwińska, Krakowska, Kamieniec