Strona główna Gminy Wilamowice

Aktualności blok

Udało się pozyskać kolejne środki na Wiejski Dom Kultury w Pisarzowicach. Tym razem będzie to wykonanie instalacji elektrycznej, alarmowej, teleinformatycznej i odgromowej oraz prace wykończeniowe budynku.

Aby oddać hołd polskim naukowcom, którzy przez stulecia wpływali na rozwój intelektualny, społeczny i gospodarczy kraju, na dzień 19 lutego ustanowiono państwowe święto pod nazwą Dzień Nauki Polskiej. Ponadto święto ma stanowić inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Data obchodów święta też jest nieprzypadkowa, gdyż właśnie 19 lutego 1473 r. urodził się Mikołaj Kopernik.

Informacja o przydatności wody do spożycia na terenie miasta i gminy Wilamowice w miesiącu grudniu 2019 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 4 lutego 2020 r. podpisał ustawę wprowadzającą nowe święto państwowe, które będzie obchodzone każdego roku 19 lutego (dzień urodzin Mikołaja Kopernika). Dzień Nauki Polskiej – o takim święcie mowa – stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Ustanowienie nowego święta ma stać się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000 letniej historii naszego narodu i państwa.

2013 © Wilamowice

Created by VOBACOM