09.12.2023
Imieniny: Anety, Leokadii i Wiesława
...

Jesteś tutaj

Zakończono zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach”

Wersja do wydruku

Zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach” - dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie miało na celu zapewnienie optymalnych warunków działalności Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach, zgodnie z założeniami zawartymi w statucie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach. Wiejski Dom Kultury jest filią Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i znajduje się we wsi Pisarzowice, jednej z pięciu sołectw gminy Wilamowice. Pisarzowice są największym sołectwem w gminie i liczą obecnie ponad 5700 mieszkańców.

W zadaniu zaplanowano te prace, które powinny zostać wykonane w pierwszej kolejności, by móc w kolejnym roku przystąpić do wykończenia wnętrz w rozbudowanych segmentach i prowadzić dalsze prace remontowe segmentu B.

1. Dobudowano pomieszczenia - tzw. segment A celem uzyskania dodatkowych pomieszczeń bibliotecznych na parterze oraz pracowni i świetlicy na poddaszu. Prace obejmowały: rozbiórki, roboty fundamentowe, podkład pod posadzkę, roboty murowe na parterze i piętrze, budowę kominów, roboty żelbetowe, zbrojenie, wykonanie konstrukcji dachu, zamurowanie ścian stycznych z obiektem przylegającym do Wiejskiego Domu Kultury tj. obiektem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.

2. Rozbudowano segment (C) mieszczący obecnie pomieszczenia zaplecza kuchennego. Prace obejmowały: roboty fundamentowe, podkład pod posadzkę, rozbiórki, przemurowania, ściany, elementy żelbetowe, zbrojenie, konstrukcję stalową więźby i ścian oraz konstrukcję drewnianą ścian i dachu, rozbiórkę 4 zbiorników na ścieki sanitarne pod segmentem C, wymianę gruntu pod całą powierzchnią fundamentu, roboty izolacyjne, dekarskie, murowe i instalację kanalizacji.

3. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową w segmentach A i C.

4. Wykonano prace budowlane dotyczące segmentu B, które obejmowały: izolację fundamentów, wzmocnienie więźby dachowej i wykonanie nowego pokrycia dachu, wykonanie nowego otoku z bednarki ze złączami kontrolnymi, roboty związane z naprawą i podbiciem fundamentów, montaż nowych, drewnianych dźwigarów dachowych.

5. Wykonano pokrycie dachu na dobudowanych segmentach A i C oraz istniejącym segmencie B.

Zrealizowane zadanie pozwoliło na powiększenie domu kultury o rozbudowę segmentu A i C oraz uzyskanie pomieszczeń w części poddasza. Wykonanie powyższych prac budowlanych było niezbędne w celu dalszej modernizacji całego obiektu. Obecnie wykonywana jest termomodernizacja i elewacja obiektu, a w roku 2019 planowane jest wykonanie wszystkich instalacji i dalsze parce wykończeniowe.

Całość zadania wyniosła 975 663,32 zł., dofinansowanie z Ministerstwa wyniosło 250 000 złotych. Pozostałe środki finansowe na modernizację zostały zabezpieczone przez Gminę Wilamowice.

Zdjęcia z realizacji zadania: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/zako-czono-zadanie-pn-rozbudowa-i-modernizacja-wiejskiego-domu-kultury-w-pisarzowicach-0

Kategoria galerii: