Strona główna Gminy Wilamowice

Aktualności blok

Miło nam poinformować, że pan Bronisław Chrobak nominowany przez samorząd gminy Wilamowice do nagrody starosty bielskiego im ks. Józefa Londzina został zwycięzcą tegorocznej edycji. Gratulacje laureatowi na scenie Bielskiego Centrum Kultury złożyli przedstawiciele gminy Wilamowice z panem burmistrzem Marianem Trelą i przewodniczącą Rady Miejskiej panią Stanisławą Kudłacik na czele. Uroczystość wręczenia tej prestiżowej nagrody odbyła się 8 listopada w Bielskim Centrum Kultury, a po części oficjalnej z koncertem wystąpił zespół Golec uOrkiestra. Gratulujemy Jubilatowi!

Poniżej prezentujemy relację oraz materiał fotograficzny z uroczystości. 

  Powiadomienie GIOŚ o wystąpieniu w dniu 8.11.2019 r. przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Właśnie minęło pół roku odkąd nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa Sołectwa Hecznarowice. To dobry moment na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. A działo się w tym czasie sporo.

W sobotę 21 września 2019 roku w Hecznarowicach w Domu Parafialnym parafii św. Urbana miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa. Poświęcona ona została współcześnie żyjącym i działającym artystom mieszkającym w tej miejscowości.

W środę, 9 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się wielki finał plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Mistrzowie Agro 2019. Nagrodzeni zostali najlepsi w kilku kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Sołtysem Roku 2019 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim została Beata Nycz, Sołectwo Hecznarowice, Gmina Wilamowice.

Strony

2013 © Wilamowice

Created by VOBACOM

Polityka prywatności

Valid XHTML + RDFa